1 / 12
Сите видови на бори на едно место, за камини, пелети, котли
100 МКД
Цената не е фиксна
12.09.2022 23:24

Прилеп / Прилеп

Состојба на предмет
Нов

Лимарската работилница АЛУМИНА врши продажба на сите видови бори, димензии според вашата потреба
- Ø 80 за печка на пелети, црни мат со силиконска гума
- Ø 80 инокс за котли за пелети со силиконска гумица
- Ø 120 стандард, црни мат, инокс
- Ø 130 стандард, црни мат, инокс
- Ø 150 стандард, црни мат, инокс
- Ø 180 стандард, црни мат, инокс
- Ø 200 стандард, црни мат, инокс
- Четки за чистење на оџаци и бори
- Тештици стандард, црни мат и инокс од Ø80 до Ø200
- Радијатори стандард и со моторче
- Корпа за складирање дрва
- Прибор за чистење на камин
- Розетни
- Гусени решетки за шпорет
- Конденз лонче и сите димензии на тештик, Т-рачва
- Вршник - Вршници
- Конец за дихтување на камин, котел и сл.
- Сите димензии и степени на криви од Ø 80 до Ø 200, црни мат и инокс
- Капи и вртелешки за оџак, четки за чистење радијатори и многу други работи потребни за вашето грејно тело

Изработка и монтажа на инокс оџаци со изолација:
- Фи Ø130/Ø180
- Фи Ø150/Ø200
- Фи Ø180/Ø230

Фи/Ø се однесува на внатрешна површина и надворешната со вклучена изолација, за сите грејни тела, печки, камини, котли и др.

www.aluminapp.mk - Локација во уличката кај бочварите или патот што оди од пазарот кон шарена чешма.

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Камини

Се продава од:

Filip
Потврден огласувач
077915999
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам