1 / 4
Се продава Алфа ромео 147 1.9jtdm 2007 година
2.200 €
Цената не е фиксна
25.10.2019 13:28

Неготино / Неготино

Марка:

Alfa Romeo

Модел:

Alfa 147

Година:

2007

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

10.2019

Сила на моторот:

88 kw / 120 ks

Алфа ромео 147 1.9 jtdm
Прва регистрација 2007 година. Колата е во добра состојба, редовно сервисирана, сменети армотизери MONRO пред 40000км и предница пред 5000.Нови летни гуми. Регистрацијата трае до 26.10.2019. Потрошувачка е мала на отворено - 4.9л. Градска 6.5л.
Цена 2200 евра БЕЗ ЗАМЕНИ
Локација-Неготино
Телефон 076923646
Вибер +48794007836

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Gjoke
Потврден огласувач
076634286
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам