1 / 12
Priroden med - Maticen mlec - Propolis - Pcelarstvo DODEVSKI
По Договор
02.02.2023 08:40

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

🐝🐝🐝ПЧЕЛАРСТВО ДОДЕВСКИ🐝🐝🐝
Професионален пчелар: Иван ДОДЕВСКИ🐝🌻🌳🍯🇲🇰 📞078 304 665
Пчеларска фарма која повеќе од 15 години професионално работи со одгледување на медоносни пчели и произведува:

☑️Природен ЛИВАДСКИ мед 1кг- 600ден🍯
☑️Природен ШУМСКИ мед 1кг- 600ден🍯
☑️Природен ливадски мед со саќе 1кг - 700ден🍯
☑️МАТИЧЕН МЛЕЧ 1гр- 150ден🍯
☑️ПОЛЕН 100гр- 150ден🍯
☑️ПРОПОЛИС капки: 20мл-200ден; 10мл-100ден🍯
☑️КОМБИНАЦИИ:
☑️БРОНХОМЕД 0,5кг - 350ден🍯
☑️Природен ливадски кристализиран мед со 5гр. матичен ☑️млеч 0,5кг- 1000ден🍯
☑️Природен ливадски мед со полен 0,5кг- 350ден🍯
☑️Природен ливадски мед со ѓумбир 0,5кг- 350ден🍯
☑️Природен ливадски мед со семе од коприва 0,5кг-350ден
☑️Природен ливадски мед со цимет 0,5кг- 350ден🍯
☑️Природен ливадски мед со црно семе 0,5кг- 350ден🍯
☑️Природен ливадски мед со чувар кука 0,5кг - 350ден🍯
☑️Природна козметика 50гр - 2000ден🍯
🐝🌻🌳🍯🇲🇰🐝🌻🌳🍯🇲🇰🐝🌻🌳🍯🇲🇰🐝🌻🌳🍯🇲🇰
Медот е одземен од пчелите без ништо да е додадено или одземено од него за да се наруши квалитетот.
Нашиот мед не е декристализиран, хомогенизиран ниту филтриран со цел да ги задржиме природните состојки како што се поленовите зрна, минералите, органските киселини, ензими, витамини, восочни остатоци и.т.н
Гаранција за нашиот квалитетен мед е недопрената природата од човекот каде нема никакво можно загадување, еколошки чисти места во кои пчелите го собираат нектарот од разновидните медоносни и лековити билки.
Денес располагаме со приближно 500 пчелни семејства распределени во околината на с. Рудник и истите ги селиме во Беровско с. Митрашинци, Македонски Брод - Требино еколошки чисти места без никакво можно загадување,
Посебно сме горди на производството на матичен млеч, највредниот пчелен производ, кој се добива со сложена пчеларска технологија за која е потребно знаење и вештина.
Професионален пчелар: Иван ДОДЕВСКИ🐝🌻🌳🍯🇲🇰

За подетални информации и нарачка на моб 078 304 665

Категорија: Храна и готвење / Здрава храна - Мед

Се продава од:

ivan
Потврден огласувач
078304665
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам