1 / 11
VOLKSWAGEN GOLF VII, 1.6 TDI bluemotion , (110 ks) 2014 God.
11.400 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

18.08.2021 14:34

Гевгелија / Гевгелија

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Golf

Година:

2014

Гориво:

Дизел

Километри:

130000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

05.2022

Сила на моторот:

81 kw / 110 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Се продава VOLKSWAGEN GOLF VII, 1.6 TDI bluemotion, произведена 2014 godina, 110 ks, 132000 km. 6 брзини.
.
Од опрема поседувa :
- 6 брзински менувач
- Навигација со екран осетлив на допир
- Автоматски
двозонски клима уред
- Електрична паркинг сопирачка со
Ауто Холд функција
- Колор пакет
(рачките на вратите и куќиштата на надворешните ретровизори во боја на каросеријата)
- Пакет за поврзување (Bluetooth и USB)
- Централен потпирач за раце напред
- 5 врати со електрично задвижувани
предни стакла и ретровизори
- ISOFIX држачи (Подготовка за
прицврстување на 2 детски седишта на задната клупа)
- Возачко седиште подесиво по висина, волан подесив по висина и длабочина
- Воздушни перничиња за возач и совозач
со можност за исклучување на совозачкото перниче и воздушно перниче за колената на возачот
- Предупредувачко светло за промена
на притисокот во пневматиците
- Наслонот на задната клупа асиметрично
поделив и преклоплив
- Радио со екран во боја чувствителен на допир FM радио, Читач за SD картичка Aux in влез, 4 звучници напред
- Систем за предупредување на возачот
(Препознавање на замор)
- Централно заклучување со далечинско
управување
.
* два оригинални клуча
* комплетнасервисна историја (сервисиран во овластен сервис Старт - Демир Капија)
* скоро нови летни гуми Continental(195/65 R16)

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Лазар Лазаров
Потврден огласувач
071363314
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам