1 / 6
Prodavam nov kompjuter so i7 7700K, GTX1070...
1.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

21.11.2019 18:40

Тетово / Тетово

Xaрд диск HDD:

80 GB

РАМ Меморија:

8 GB

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

SSD

Procesorot, grafickata karta i maticnata ploca se doneseni od Amerika,
Specifikacii koi gi sodrzhi kompjuterot se:
-Procesor- intel i7 7700K 4.5GHz so edno kopce na maticnata ploca pravi OC na 4.7GHz
-Graficka- EVGA GTX 1070 SC 8GB Black Edition
-Maticna ploca- Gigabyte Z170X Gaming 7
-RAM- Kingston hyperX 8GB 2666MHz 1x8GB, ima tri slobodni slota za poveke RAM, do maksimum 64GB
-SSD- Kingston 120GB
-HHD- 1TB WesternDigital
-Kuler- Cooler Master hyper 212 LED
-Kucishte- Cooler Master K350

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

Stefan
Потврден огласувач
070928240
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам