1 / 3
VAJGELIJA _ CVETNA. TRAjNICA
300 МКД
Цената е фиксна
02.09.2022 11:01

Битола / Битола

Состојба на предмет
Нов


VAJGELIJA Florida,cvetna trajnica,idealno ukrasno drvce za naseto podnebje.Izdrzuva neograniceno niski temperaturi . Cveta od maj do bykrajot na oktomvri, see provide mrazevi. Formira krosna do 2 m visina I sirina. Cetot e prekrasen vo 2 boi, bordo crvena I lilava. Mozi da Sadi kako ukras ,pokraj bekatonski pateki.

Категорија: Дом и Градина / Градина / Хортикултура - растенија

Се продава од:

Спиро
Потврден огласувач
071571168
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам