1 / 12
Дуќан во центар на Штип
1 €
Цената не е фиксна
02.12.2019 13:00

Штип / Штип

Квадратура:

112 m²

Спрат:

1

Греење:

Нема

Се продава-издава дуќан на ул.Борис Кидрич бр.30,центар на градот и на најпрометната улица (улицата од зграда „промаја“ спрема Анџелс-кафе).
Дуќанот е на кат и сутерен. Катот е со површина од 58 м2 со два тоалета,под од кер.плочки и со два влеза. Сутеренот е со посебен влез,со површина од 54 м2,еден тоалет и под од мермерни плочки. Вкупна површина 112 м2.
Објктот е деллив,но и со можност да се спојат катот и сутеренот,да се догради и пренамени.
По сите стандарди погоден за бутик,продавница,канцеларија ,медицинска дејност,аптека,игри на среќа,фризерско-козметички салон,пекара,угостителство и сл. Можност и за две-три дејности истовремено.
Спремен за употреба без било какви реновирања и дополнителни вложувања.

Тел. 070-210-064

Категорија: Недвижности / Дуќани

Се продава од:

Stojance
Потврден огласувач
07021064
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам