Logo

NIVA DOLNO LAKOCEREJ Ohrid

Број на оглас: 3450371 | Објавен на: 08.08.2020, 13:06
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Квадратура: 2537 m²

Тип на земјиште: Земјоделско

Цена: 6 €
Цената не е фиксна

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


Се продава нива(јаболков насад) во месноста "баник" во Долно Лакочереј. Нивата е со површина од 2537 квадрати. КП бр. 667 за Долно Лаkочереј-вгр. На нивата е поставен систем за наводнување . Има две бушотини за вода со одличен капацитет. Нивата се наоѓа на сам пат кој што на 200-250 метра излегува на асфалтен пат, водовод и струја, а до нивата се оди и со автомобил. Погодна е и за градба на објект бидејќи има голема ширина околу 25-26 метра. Одалечена е од Охрид 4 километри преку село Орман и 6 км преку Долно Лакочереј. Има чист имотен лист. Може да се купи и само нивата, исчистена од јаболковиот насад. Цената е 6 евра за метар квадртен. Нивата не се дели на плацеви. Постои минимален простор за пазар за сериозни купувачи на лице место.

 Охрид    Општина:Охрид

Прати Е-Маил

 niva

Потврден огласувач