1 / 3
SMETKOVODSTVENI USLUGI
100 МКД
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

09.06.2022 01:43

Аеродром / Скопје

Друштво за сметководство,ревизија и даночно советување
Д И Д ЕКСПЕРИЕНС ДОО

Ваша визија – Наша експертиза
Д И Д Експериенс за да ја реализира Вашата визија, ги опфаќа следните услуги во своето функционирање:
1. Сметководствени услуги спакувани во пакет услуга,за сите дејности на мали,средни и големи правни лица со големопродажба и малопродажни објекти, која опфаќа:
- Изработка на плати во МПИН
- Финансиско евидентирање на прием (денарски и девизни калкулации,ПЛТ)
- Финансиско евидентирање на излезни фактури
- Книжење на банкови денарски и девизни изводи
- Благајна трошоци (изработка и книжење на благајнички извештај)
- Благајна дневен промет (книжење на слипови и фискални извештаи)
- Изработка на годишни сметки и сите видови извештаи во прилог
- Изработка и достава на ДДВ пријави
- Даночни советувања
- Пријава и одјава на вработени во АВРМ
- Изработка на сите видови исплати преку Е-ПДД систем
- Услуги за вработени од ФЗОМ,ПИОМ
- Сложување картици со партнери
- Изготвување на компензации,цесии,асигнации и сл.
2. Правни услуги (во соработка со адвокат)
3. Ревизија ( ревизорски извештаи и консолидирани ревизорски извештаи)

Категорија: Услуги, Сервисери / Админстративни услуги / Книговодствени

Се продава од:

ДиД ЕКСПЕРИЕНС ДОО СКОПЈЕ
УЛ.Драгиша Мишовиќ 1-2/1 Скопје
Потврден огласувач
078504376
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам