1 / 11
Термогени радијатори со моторче за повеќе топлина во домот
1 МКД
12.09.2022 23:24

Прилеп / Прилеп

Состојба на предмет
Нов

Термогени радијатори со 2 типови на мотори, округли и правоаголни целосно метални од термо печка кој даваат повеќе топлина во вашиот дом/просторија како и заштеда на топлина.

Топлината која ја исфрлате во оџакот останува во радијаторот, која можете да ја пренасочите во постоечката соба или друга просторија со помош на моторчето кое е вградено на термогениот радијатор.

Се монтира лесно, заменува една борија од 1 метар, долг е 1000мм, широк 250мм, големината на отворот е Ф120мм. По порачка отворот се прави Ф130мм, Ф150мм, Ф180мм итн.

Има вграден нов електро мотор од термо печка или округол, по ваша желба, а додека радијаторот целосно е обложен со огноотпорна црна мат боја до 600 степени. Топлиот воздух може да дува долу или горе по ваша желба.

- Заштеда на дрва
- Над 30% повеќе топлина во вашиот дом
- топлината која ја исфрлате во оџакот останува во радијаторот

Лимарска Работилница - АЛУМИНА ПРИЛЕП
Ул.Херој Карпош 34-а - Прилеп
(кај бочварите) во близина на Саат кулата во Прилеп www.aluminapp.mk
Facebook: www.facebook.com/aluminapp.mk

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Вентилатори

Се продава од:

Filip
Потврден огласувач
077915999
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам