1 / 1
MATICEN MLEC
1.800 МКД
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

03.08.2022 18:16

Куманово / Куманово

PRODAVAM MATICEN MLEC Cist spakuvan vo 10 gramska staklena ambalaza ili pomesan so med.Za podetalni informacii tel.078 62 72 62 Marjan
.Матичен млеч – хранлива бомба и биостимулатор
Исклучително го зајакнува имунитетот, поволно делува на бронхијалната астма, болести на џигерот, зараснување на фрактурите на коските и на кожните заболувања.

Матичниот млеч содржи витамини од Б група, посебно висока концентрација на витамини Б5 и Б6, витамини А, Ц, Д и Е, различни минерали, ензими, 18 видови на аминокиселини и многу корисни материи кои го спречуваат развојот и размножувањето на бактерии и вируси.
Исклучително го зајакнува имунитетот, поволно делува на бронхијалната астма, болести на џигерот, зараснување на фрактурите на коските и на кожните заболувања.

Здравствените влијанија на матичниот млеч

• ги подмладува клетките, надоместувајќи ги материите кои им недостигаат.
• го зголемуваат тонусот и отпорноста на кожата
• ја смирува вознемиреноста и лошото расположение
• забрзува зараснување на коските
• со анаболичко влијание доведува до развивањето на ткивото
• забрзува зацелување на раните, воспалени чиреви, ја намалува болката
• го зголемува бројот на црвените крвни зрнца и имунолошките клетки
• може да има извесно антиканцерогено влијание
• делува хепатопротективно

Категорија: Храна и готвење / Здрава храна - Мед

Се продава од:

ZEOLINIJA
Потврден огласувач
078627262
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам