1 / 6
Technics SU-8099
800 €
08.03.2023 15:06

Битола / Битола

ЕДИНСТВЕН!
Легендарен и најдобар интегриран засилувач на Technics. Овој засилувач е многу редок и важи за невозможна мисија на колекционерите ширум светот, нешто што никогаш не му се повторило на овај бренд кој во рани 80ти беше водечки бренд на пазарот.
Врвна изработка класичена дуал моно конструкција. Звучно перфектен, на тест далеку подобар од многу засилувачи кој коштат многу повеке.
Не случајно така редок на пазарот каде знае да достигне високи цени ( слика бр. 6 )
Состојбата добро се гледа на сликите кој се оригинални од засилувачот кој се продава.
Цената е фиксна!

За повеке опрема и подетални информации следете не на нашиот facebook профил Vintage Audio GK

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Vintage Audio GK
Потврден огласувач
077639993
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам