1 / 4
Moduli za SMART HOME Prekinuvac na struja preku Mobilen
900 МКД
04.01.2023 10:56

Штип / Штип

МОДУЛИ ПАМЕТЕН ДОМ
SHELLY konecno i kaj nas
Shelly 1 - Вклучете / исклучете уреди директно од паметниот телефон или таблетот.

Shelly 1PM- Релето ќе го исклучи колото веднаш ако открие потрошувачка поголема од
дефинираното поставување на моќност.

Shelly 2.5- Може да ја измерите потрошувачката за секој канал одделно.
Внатрешен сензор за температура за заштита од прегревање. Вклучете / исклучете уреди директно од паметниот телефон

Shelly EM-Автоматско исклучување или известување при достигнување на границата на тековната потрошувачка. Автоматско
исклучување кога ќе се достигне напојувањето.

Shelly 4 PRO-Со Shelly 4 Pro можете да контролирате 4 ланци на електрична енергија, по 10 ампери (4 х 2300 W). Може да добиете и информации за потрошувачка во реално време

Shelly RGBW2- се поврзува како и секој LED контролер.
Главната придобивка е што ќе можете да ја контролирате вашата светлина директно од мобилен уред.

Shelly Dimmer- можете лесно да го подесувате амбиентот на осветлување во секоја просторија и да го
контролирате од било каде преку Shelly апликацијата.

Shelly H&T - BLACK / WHITE
Првиот во светот - Сензор за температура и влажност на Wi-Fi работејќи над 1 година со батерија.
Следете ги прекумерните промени во влажноста. Избегнувајте сувост и услови за раст на мувлата. Бидете
свесни за флуктуациите на температурата и одржувајте го вашиот дом удобно во секое време.

Shelly FLOOD
Аларм за откривање на поплави.
Добивајте известување ако некоја течност е откриена од Shelly Flood Траење на батеријата до 18 месеци.

Shelly PLUG
Внатрешен сензор за температура за заштита од прегревање.
Ако температурата на ПЦБ надминува ниво на опасност од која било причина, уредот ќе се исклучи

Shelly BULB
Можете да управувате со вашите светла со прилагодување на осветленоста, боите и да поставите
вообичаени распореди.

Split Core Current Transformer EM 50A
Electrical Strength - 3000VAC 1mA60s / Internal diameter - 11mm / Load Resistance- 20Ω / Rated Primary
Current - 50A / Rated Secondary Current - 16.67mA / Satura�on current - ≥85A / Compa�ble with-Shelly EM

Split Core Current Transformer EM 120A
Electrical Strength - 3000VAC 1mA60s / Internal diameter - 11mm / Load Resistance- 20Ω / Rated Primary
Current - 120A / Rated Secondary Current - 40mA / Satura�on current - ≥120A / Compa�ble with-Shelly EM

Profesionalna oprema od poznatite brendovi Dahua ,Hikvision , Teletek , Satel , Paradox , Vimar Slobodno pobarajte ponuda za alarmi ,domofonia , oprema za video nadzor, protiv pozarni sistemi ,kontrola I evidencija na rabotno vreme
Vo sekoe vreme podgotveni da odgovorime na baranjata na klientite. Vi stoime na raspolaganje so naseto 10+ godishno iskustvo

Poveke od 60 razni modeli na kameri na lager

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Останато

Се продава од:

ПЕРФОРМА КОМПЈУТЕРИ
Пробиштипска бр.21А
Потврден огласувач
078348962
Испрати Е-маил до огласувачот

PAKET ZA VIDEO NADZOR 4 KAMERI I DVR

12000 МКД

PROCESORI 775,AM3,AM2,1155,1156,478 QUAD,DUAL CORE,Core2Duo,

10 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам