1 / 6
Strujna klesta - Parkside - Multimetar - струјна клешта
2.000 МКД
Цената е фиксна
05.10.2022 13:01

Битола / Битола

Состојба на предмет
Нов

Prodavam nova nekoristena strujna klesta Parkside.
-DC naponski rang 600mV- 600V
-AC naponski rang 6-600V
-otpor rang 600 omi do 60megaomi
-raspon na snaga 6nF -6000 mikroF
-AC strujni rang 6-600A
Za precizno merenje na naizmenicna struja, napon i otror. Kako i za kontrola na diodi i isoituvanje provodnosti.
Brzo indirekno merenje naizmenicna struja
LCD ekran
Zastita od preoptovaruvanje

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Работилница и Алатник

Се продава од:

Goran
Потврден огласувач
070290773
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам