1 / 8
DIGITALEN TERMOMETAR I VLAGOMER SO MIN/MAX MERENJA
500 МКД
Цената е фиксна
25.05.2020 14:08

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

- DIGITALEN URED ZA MERENJE NA TEMPERATURATA I VLAZNOST NA VOZDUGOT SO OPCIJA ZA SLEDENJE NA MINIMALNA / MAKSIMALNA I MOMENTALNA TEMPERATURA I VLAZNOST VO VOZDUHOT NA VASIOT STAN,KANCELARIJA,GRADINA,MAGACIN,ILI DRUGI PROSTORII KADA SEKATE DA JA SLEDETE TEMPERATURATA I VLAZNOSTA NA VOZDUGOT STO E BITNA RABOTA ZA CUVANJE ILI SKLADIRANJE NA HRANA VO MAGACINI ILI ZA PROIZVOTSTVO NA NEKOJ GRADINARSKI KULTURI.
- Карактеристики:
Измерете ја температурата и влажноста во исто време.
Копче на допир за да ја вклучите единицата за температура: Целзиусови (° C) или Фаренхајт (° F).
Максимална и минимална вредност, тренд на температура и влажност, приказ на ниво на удобност.
2 магнетни блока, можат лесно да се прикачат на некои метални повшини.
Висечка дупка,за да може да се обеси на идот.
Со потпирачка, да може да се постави на маса.
Напојува со 2 x 1,5V ААА батерии (не се вклучени).

Спецификации:
Материјал: ABS
Боја: црна
Опсег на мерење на температурата: 0-50 ° C / 32-122 ° F
Точност на температурата: ± 1 ° C
Опсег на мерење на влажност: 20-95% RH
Точност на влажноста: ± 5%
Стапка на земање мостри: 15 секунди / време
Напојување: 2 * 1.5V ААА батерии
Големина на производот: 8,5 * 2.5см
Тежина на артикалот: 70g - VRSIME DOSTAVA SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 077-735-790 070-607-455

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

DIGITALEN TERMOMETAR SO VLAZNOST ZA NADVORESNA I VNATRESNA

500 МКД

PLASTICNI POILKI NIPLI ZA SEKAKVI PTICI

35 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам