Se prodava gradezhno zemjishte vo s.Otushishte/ Tearce
100.000 €
Цената не е фиксна
27.05.2021 11:14

Теарце / Тетово

Состојба на предмет
Нов

Број на соби:

8

Квадратура:

90 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Нема

Дворна површина:

870 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Празен

Година на градба:

1952

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

2

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Исток

Адреса:

S. Otushishte

Se prodava gradezhno zemjishte so povrshina od 970m2, so stara kukja i pomoshni objekti.
Placot e legaliziran i gi ima site potrebni dokumenti.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

јовановска
Потврден огласувач
078216396
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам