Градинарски центар Фоја вработува двајца Презентери- прода
По Договор
20.06.2020 13:44

Кисела Вода / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Категорија:

Останато

Пол :

Не е важно

Образование:

Не е важно

Возачка дозвола:

Не е важно

Познавање на јазици:

Не е важно

Компјутерски вештини :

Не е важноПоради континуиран раст на тимот, Компанијата Фоја има вработува 2 ( двајца ) презентери- продавачи

Потребни квалификации:
- Основно предзнаење во областа на хортикултурата
Препознавање на растенијата и другите градинарски додатоци и нивните карактеристики
- Добри комуникациски и продажни вештини
- Подготвеност за работа во тим
- Одговорност и сериозност кон работните обврски
- Ентузијазам, проактивност и ажурност
- Претходно работно искуство е предност, но не и задолжително.

Главни одговорности:

- Презентација и продажба на растенија
- Одговарање на барањата на клиентите лично, по телефон или e-mail
- Oрганизација на продукти
- Одгледување и подредување на растенија
- Љубезна, културна комуникација со клиентите.

Што нудиме:
- Можност за професионален развој и надоградба
- Работа во динамична атмосфера и тимска работа каде што идеите се
вреднуваат и се поттикнуваат можности за остварување на истите.
- Пријателска, пријатна и професионална работна средина.
- Почетна редовна плата од : 18-20.000 ден.Доколку сте одговорна, позитивна и вредна личности , имате љубов кон растенијата и хортикултурата и се препознавате во наведената работна позиција,
контактирајте не на:
02 2772 046 / 078 255 897
или испратете ни кратка биографија -CV на: info@foja.com.mk

Категорија: Вработување / Нудам работа

Се продава од: Претпријатие

Foja KO
Потврден огласувач
38978362969
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам