1 / 12
Масло за сите видови возила / Maslo za site vidovi na vozila
По Договор
28.02.2023 11:58

Бутел / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Продолжете го работниот век на моторот на вашето возило со маслата од реномираниот Германски бренд со висок квалитет VENOL MOTOR OIL - отсега и на Македонскиот пазар
КУПУВАЈТЕ ОД ПРВА РАКА!!!

Масло за лесни возила:
- Venol Semisynthetic 10W40 (1L, 4L, 5L, 60L, 208L)
- Venol Semisynthetic Diesel 10W40 (1L, 4L, 5L, 60L, 208L)
- Venol Synthesis Gold 5W40 (1L, 4L, 60L)
- Venol Synthesis Gold Plus 5W40 (DPF) (1L, 4L, 60L)
- Venol Synthesis Premium Plus 5W30 (DPF) (1L, 4L, 60L)
Масло за тешки товарни возила, градежни машини и автобуси
- Venol Diesel Economic 20W50 (5L, 20L, 208L)
- Venol Super Truck SHPD 15W40 (20L, 208L)
- Venol Semisynthetic Diesel Truck XHPD 10W40 (20L, 208L)
- Venol Logistic Truck 15W40 "Low SAPS" (20L, 208L)
- Venol Truck Max 10W40 (DPF) (20L, 208L)
Масло за трансмисија
- Venol SAE 90 GL 1 (1L, 5L, 20L)
- Venol 80W90 GL 5 (1L, 5L, 20L)
- Venol 75W90 GL 5 (1L, 5L, 20L)
- Venol Traktor 10W (20L, 208L)
Масло за автоматски менувачи
- Venol ATF II (1L, 20L)
- Venol ATF III (1L, 20L)
- Venol ATF IV (1L, 20L)
- Venol ATF VI (1L, 20L)
Масло за моторцикли
- Venol Semisynthetic 4T 10W40 (1L)
- Venol Semisynthetic 2T TC (1L)
Хидраулични масла
- Venol HLP 46 (20L, 208L)
- Venol HLP 68 (20L, 208L)
Маст за подмачкување
- Venol LT 43 (10kg, 18kg)
Масло за кочници
- Venol DOT 3 (0,455 ml)
- Venol DOT 4 (0,455 ml)
Бесплатна достава во Скопје. За поголема нарачка бесплатна достава и во другите градови.
Ова е само дел од она што го продаваме, за повеќе информации во врска со нашите производи контактирајте не на телефон или на маил

Категорија: Моторни Возила / Камиони

Се продава од:

VENOL OIL Macedonia
Потврден огласувач
+38970291110
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам