1 / 3
Pettostepena elektrokovina pumpa 1.5 kw
11.000 МКД
01.09.2022 12:00

Ресен

Mонофазна петостепена пумпа NTP 60M 230V 1,5kw
Спецификација на продуктот

Модел NTP 60M 230V 1,5kw
Напојување 230 V – 50 Hz
Јачина на мотор 1500 W
Број на вртежи 2700 o/min
Длабочина на усисување на вода 8.0 m
Висина на потиснување на вода 55.0 m
Проток на вода за литри/час 5400 l/h
Максимален притисок 5,5 bar
Температура на вода max 40 °C
Приклучок на влез/излез 5/4″
Работно коло Mesing
Заштита F
Tежина 29.0 kg

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

zzzz
Потврден огласувач
070519760
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам