1 / 4
DIGITALEN PID KONTROLER-TERMOSTAT 0-400c REGULACIJA SO ALARM
1.800 МКД
14.12.2022 22:36

Куманово / Куманово

PRODAVAM DIGITALEN PID KONTROLER-TERMOSTAT ZA REGULACIJA NA TEMPERATURA DO OD 0-400C SO ALARM NA ZADADENA TEMPERATURA I MENI SO POVEKE FUNKCII ZA RAZNA NAMENA VO INDUSTRIJATA. SLEDUVA SO K-SONDA I SO RELE KOMPLET
SPECIFIKACII: Димензии: околу 48mm × 48mm × 110mm (АПП)
Мерење точност: ± 0,5% FS
Ладно толеранциј ± 2 Целзиусови (може да биде изменета од страна на софтвер во 0 ~ 50 Целзиусови степени)
Резолуција: 14 bit
циклус на семплирање: 0,5 секунди
вредност процес (PV), поставување вредност (SV)
Излез, аларм и само-подесување може да се прикаже со: LED
контрола PIN (вклучувајќи ON / OFF, чекор-тип PID и континуирано PID)
контрола на авто-подесување
Релеен излез: капацитет контакт 250V AC 3А (резистивни оптоварување)
Аларм функција излез: 2 начин
Контакт капацитет на производство: 250V AC 3А (резистивни оптоварување)
вредност амбиент (SV): идентичен со мерен опсег (PV)
Пропорционален опсег (П): 0 ~ целосен опсег (ON / OFF контрола кога е поставено на 0)
Детективска температура: 0 до 400 Целзиусови
Отпор на изолација:> 50 милиони оми (500V DC)
Отпор на изолација: 1500V AC / мин

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

Oglasnik
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам