1 / 5
САМО ЗА КОЛЕКЦИОНЕРИ
1 €
27.07.2022 18:46

Куманово / Куманово

Банкноти од 10, 50 и 100 динари од СФРЈ, по сериски броеви.
АПСОЛУТНО БЕЗ никакво оштетување, досега никогаш превиткани.

Банкноти од 100 ex-yu динари
Димензија – 148 х 70
Мотив – Споменик на мирот на вајарот Антун Аугустинчиќ кој се наоѓа пред зградата на ОН во САД
Број на банкнота – неколку серии

Банкноти од 50 ex-yu динари
Димензија – 140 х 66
Мотив – Релјеф од Иван Мештровиќ Косовка девојка


《《《 ЧИСТО НОВИ 》》》

Цена по договор

Категорија: Антиквитети, Уметност, Колекц. / Колекционерство

Се продава од:

《《《 K & A 》》》
Потврден огласувач
076547257
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам