1 / 12
Нова викендица во Љубаништа - Охрид
50.000 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

23.07.2020 19:00

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Квадратура:

132 m²

Број на соби:

6

Греење:

Нема

Наместена:

Да

Викендицата се наоѓа на патот за старата караула во с.Љубаништа. Вкупната површина на плацот е 163m2 додека на станбената површина е поделена на 66m2 на приземје и 66m2 високо поткровје. На приземјето има 1 бања, 1 кујна, 1 спална соба, трепезарија и дневна како една соба. Поткровјето се состои од 3 спални соби, 1 бања и 1 кујна. Сите спални соби во поктровјето имаат пристап до тераса со поглед на езеро (вкупно 2). Куќата се продава комплетно наместена и спремна за користење (кујните се омпремени, има 1 машина за алишта). Има градежна дозвола и платени комуналии за градба (со легални приклучоци за струја и вода) и не треба да се прави приватизација и/или легализација. Под приземјето има просторија што се користи како подрум (130 cm висока). Патот до викендицата е асфалтиран.

Категорија: Недвижности / Викенд куќи

Се продава од:

Бојан
Потврден огласувач
0712732999
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам