Logo

Merida Eclipse carbon road bike

Број на оглас: 3657771 | Објавен на: 02.08.2020, 11:38
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Вид на велосипедот: Механички

Пол: Машки и женски

Големина на тркало: 28 "

Големина на рам: Останато

Цена: 600 €
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Велосипеди

Вид на оглас: Се продава


Се продава редок модел на Мерида road bike, повеќе детали подолу и на фотографиите
Merida Eclipse carbon road bike. 53cm size. Mavic XP 11 wheels and full Shimano 105 set.
Тежина: 8.9kg без педали
RFR – Ready For Race
Рам: Merida Eclipse Carbon – 53cm
Вила: Carbon
Full Shimano 105:
105 шифтери
105 преден менувач
105 заден менувач
105 касета 9s
105 кочници
105 средна осовина
105 предна и задна осовина
105 предни ѕвезди – Shimano SG A-52-42-30t
Синџир: SRAM
Обрачи: Mavic XP 11 – Made in France
Stem: FSA
Shimano педали– SPD
Bontrager RL седиште (ситни забелешки)
Потполно нови гуми: 700x25C Racing Pro
Целосно сервисиран.

Цена: 600EUR

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 aleksandar joveski

Потврден огласувач