1 / 1
Digitalen aparat za merenje krven pritisok
1.300 МКД
Цената е фиксна
05.05.2022 12:38

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Дигитален апарат за мерење крвен притисок

Автоматски монитор за крвен притисок со дигитална технологија која работи со течни кристали. Осцилометриски метод и со него вклучува додатоци како што се: сертификат, рачни бендови, прирачник за производ и торба за чување.
карактеристики
Притисок: 0-299mmHg
Пулс: 420-200times / min
Статичен притисок: ± 0.4Kpa (± 3mmHg)
Импулс: во рамките на ± 5%
Напојување: DC6V (1.5Vfour AA батерија)
Температура на складирање и влажност: -20ºC ·· 55ºC
Температура: Влажност 10% ~ 95% RH
Екрани: 5cm * 8cm 3.8inches

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Медицински материјали / Апарат за мерење притисок

Се продава од:

Online prodazba
Skopje
Потврден огласувач
070686516
Испрати Е-маил до огласувачот

Wifi smart net kamera

1500 МКД

Elektricen kompresor za farbanje-boenje

1800 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам