1 / 7
vrven cd player Yamaha CDX-900
По Договор
19.08.2020 10:51

Бутел / Скопје

ODLICNA SOSTOJBA SO DALECINSKO VIDI GI SITE MOI OGLASI
Yamaha CDX-900
Natural Sound Compact Disc Player (1987)
Specifications
Disc format: CD

Digital converter: 2 x PCM56P-J, 16 bit, 4 x oversampling

CD Mechanism: MLP-7

Frequency response: 1Hz to 20kHz

Dynamic range: 100dB

Signal to Noise Ratio: 110dB

Total harmonic distortion: 0.003%

Line output: 2V

Dimensions: 435 x 107 x 347mm

Weight: 6.5kg

Accessories: RS-CD9 remote control

Year: 1987

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / ЦД плеери

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

yamaha cdx-900 perfekt

140 €

TECHNICS SL-PG370A I TECHNICS SL-PG390

900 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам