1 / 12
Plantazi so Slivi / Плантажи со слива / Нива / Ниви
1 МКД
17.04.2022 12:26

Демир Хисар

Квадратура:

6000 m²

Тип на земјиште:

Земјоделско

Се продаваат плантажи со родно дрво, слива, од сортата Стенли,кои се наоѓаат во атарот на селото Света, Демир Хисар, стари 10 години во полна родна состојба. Моментално родот е околу 50кг по дрво(ако се добро истретирани во текот на годината).Се наоѓаат на 2 различни локации, во 2 ниви и тоа;
Плантажа 1: Се наоѓа во месноста викана Бара, во атарот на селото Света, Демир Хисар (слика 1), со површина од 2100м2 и околу 100 родни дрва. Инсталирани се подземни црева за наводнување ф50 и може веднаш да се монтира систем капка по капка. Нивата од едната страна е до Црна Река а од другата до регионалниот пат. Поседува целосни документи и може да се користат субвенции од платежната агенција, насадите се пријавени и регистрирани.
Плантажа 2: Се наоѓа во месноста викана Конопиште во атарот на село Света, Демир Хисар (слика 12), со површина од 4000м2 и околу 250 родни дрва. Инсталирани се подземни црева Ф50 и веднааш може да се монтира систем капка по капка. Нивата поседува сопствена бушотина со голем проток на вода (слика 10)До нивата се пристапува по земјоделски пат и е на 50м од регионалниот пат. Поседува целосни документи и може да се користат субвенции од платежната агенција, насадите се пријавени и регистрирани.
Плантажите се продаваат комплет со родот кој е на нив. Има опција да се купат и од како ќе се собере родот за пониска цена. Моментално се проценува дека има околу 20 тони трпезна слива со висок квалитет.

Контакт: 076286206 Зоран

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Aleksandar
Потврден огласувач
075433946
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам