1 / 2
Kokosovo maslo ozonirano
750 МКД
10.07.2021 04:42

Штип / Штип

Состојба на предмет
Нов

Озонирано кокосово масло од Виталиа 370мл. со озонатор без никакви додатоци и хемикалии Помага при лечење на многу кожни состојби исто така помага за измазнување на брчки Акни
анални фистули
Атлетско стапало
декубит
Егзема брадавици. Фурункулоза (гноен чир)
Гингивитис (воспаление на непцата)
Габична инфекција на кожата и ноктите
Хемороиди
Херпес
Невродерматитис
Изгореници
Пеленски осип
Пиодерма (гнојни инфекции на кожата) Рани од
псоријаза
(вклучувајќи ги и оние што тешко се лекуваат))
Трофични чиреви
Покрај горенаведените индикации, се покажа дека озонираното кокосово масло е ефикасно во третманот на изгореници, каснувања од инсекти, гребнатини на кожата и болни дамки на кожата, олеснување на локалната реакција кај овчи сипаници и одлично стимулирање на процеси на репаративност. воспаленија на кожата како што се дерматитис и себореја. Исто така, помага при лекување на постоперативни рани и спречување на секундарни инфекции.

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Управување со тежината

Се продава од:

Zoran
Vanco Prke br.42
Потврден огласувач
078632555
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам