1 / 8
Се продава плац со куќа во Охрид
245.000 €
04.07.2022 11:30

Охрид / Охрид

Број на соби:

6

Квадратура:

142 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

610 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Наместен

Година на реновирање:

2000

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

2

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југ

Се продава плац со куќа во Охрид на ексклузивна локација на 100m од езерскиот брег.

- Вкупна површина на плацот: 690m2
- Маркица за градба според ДУП: П+2
- Намена според ГУП: домување и хотелиерство
- локација: 1km од центар, 100m од езерски брег.
- на плацот има куќа П+1 од 142m2 + гаража од 30 m2

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Oleg
Потврден огласувач
078364285
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам