1 / 1
Hidea HDEF40FEL-Т-EFI 40KS- мотор со супериорен дизајн и моќ
5.100 €
11.10.2020 19:15

Охрид / Охрид

Hidea HDEF40FEL-Т- EFI 40KS- мотор со супериорен дизајн, моќ, иновативност и економичност за Вашиот чамец или брз глисер.
Новиот систем за вбризгување на гориво кој го поседува овој модел овозможува максимална ефикасност за време на работењето и заштеда на гориво до 20%.EFI претставува И
иновативен систем за електронско вбризгување гориво кој автоматски ја прилагодува мешавината на воздух и гориво според брзината и оптоварувањето за брзо, лесно стартување и загревање.Hidea вонбродските мотори исто така се единствени мотори на пазарот кои имаат интегриран дигитален мерач на работни часови под капачето.
Mодел: HDEF40FEL-Т- EFI 40KS
Цена: 5100€ со ДДВ
Гаранција: 2 години
Просечна потрошувачка: 7lit/h
Во цената вклулен е резервоар за гориво, командна палка F-N-R, команден кабел, волан, сајла за волан, механизам за волан, сајла за гас.
*Можност за плаќање со кредитна картичка на рати
www.crownboat.com
info@crownboat.com
075 463 533 / 070 760 050

Категорија: Моторни Возила / Бродови / чамци / Водни скутери / Моторни бродови

Се продава од:

j
Потврден огласувач
000000000
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам