1 / 1
Hidea HDF20HЕL/HDF20FEL/HDEF20FEL - 4Т/EFI 20KS
2.650 €
11.10.2020 19:17

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Моќен, иновативен, компактен и економичен мотор за вашиот чамец од отворен тип.Достапен во повеќе опции 4Тили EFI (*нов систем за вбризгување на гориво кој нуди заштеда на гориво до 20%), мануелен/електричен старт и мануелно/управување со волан.
Hidea вонбродските мотори се единствени кои имаат интегриран дигитален мерач на часови под капачето.
Mодел: HDF20HЕL/HDF20FEL/HDEF20FEL - 4Т/EFI 20KS
Цена: 2650€ / 2930€ / 3200€ со ДДВ
Гаранција: 2 години
Просечна потрошувачка: 4-4,5 lit/h
Во цената вклулен е резервоар за гориво, командна палка F-N-R, команден кабел, волан, сајла за волан, механизам за волан, сајла за гас.
*Можност за плаќање со кредитна картичка на рати
www.crownboat.com
info@crownboat.com
075 463 533 / 075 760 050

Категорија: Моторни Возила / Бродови / чамци / Водни скутери / Моторни бродови

Се продава од:

j
Потврден огласувач
000000000
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам