1 / 6
***Капитал***Куќа со дворно место во Драслајца
85.000 €
07.06.2022 13:17

Струга / Струга

Број на соби:

7

Квадратура:

160 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Друго

Дворна површина:

2568 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Празен

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Гаража + Повеќе од 4 паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

Драслајца

Шифра 20 089

Ексклузивна понуда

Куќа со дворно место и градина во с. Драслајца - Струга.

Вкупна површина на парцела 2.817 мкв и тоа земјиште под зграда 1 (куќа и летна кујна) 93 мкв, земјиште под зграда 2 (помошен објект) 156 мкв и градежно изградено земјиште 2.568 мкв.

Куќата се наоѓа на КП 385/3 во КО Драслајца.

Во рамки на парцелата има куќа, летна кујна, гаража и помошен објект за земјоделска намена.

Куќата е со вкупна површина од 180 мкв.

Распоред на приземје: предпростор, кујна со дневна, трпезарија со дневна, бања, остава и летна кујна со засебен надворешен влез комникациски поврзана со куќата.

Распоред на кат: 4 спални, 2 тераси.

Куќата е реновирана со сигурносна влезна врата, пвц прозори со поставени надворешни врати, дрвени внатрешни врати, гранитни плочки на скалишта, росфрај ограда на скалишта, парно греење.

Во дворот на куќата има жива вода.

Куќата е лоцирана на мирно место, опкружена со зеленило.

Одличен избор за семејно живеење.

Погледнeте ја нашата понуда на веб страната:
www.kapitalohrid.mk

Контакт е-маил:
contact@kapitalohrid.mk

Контакт телефони:
070/388-844
078/232-047
046/505-711

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид
ТЦ Амам локал 224/1 Охрид
Потврден огласувач
078 232 047; 071 321 001
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам