1 / 7
***Капитал***Ексклузивно куќа во Струга-МЕТРОПОЛИС-Кафе
1.000.000 €
09.04.2021 13:44

Струга / Струга

Број на соби:

10

Квадратура:

766 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Струја

Дворна површина:

236 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Нова

Опрема:

Празен

Број на балкони:

Повеќе од 5 балкони

Број на бањи:

4

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Северозапад

Адреса:

Струга

Шифра 20 090

Ексклузивна понуда

Куќа со деловен простор “МЕТРОПОЛИС кафе“ во Струга, на топ локација на улица Партизанска, кај хотел Дрим, на прва линија од Охридското езеро во непосредна близина на истекот на реката Дрим.

Куќата се наоѓа на КП 2437 во КО Струга.

Вкупна површина на парцела 394 мкв и тоа: земјиште под зграда 1 (куќа) 92 мкв, земјиште под зграда 2 (деловен простор) 66 мкв и градежно изградено земјиште (дворно место) 236 мкв.

Согласно урбанистичкиот план предвидено е градба на станбен објект А2 со катност П+3, со површина во основа 193 мкв, вкупна станбен површина 766 мкв и висина 13,2 метри.

Објектот е со вкупна површина 342 мкв и тоа станбена површина 247 мкв и деловен простор 95 мкв.

Единствена понуда на топ локација во Струга.

Погледнете ја нашата понуда на нашиот веб сајт www.kapitalohrid.mk

Контакт e-mail contact@kapitalohrid.mk

Контакт телефони:
046 505 711
070 388 844
078 232 047

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

Агенција за недвижности ,,Капитал'' Охрид
ТЦ Амам локал 224/1 Охрид
Потврден огласувач
078 232 047; 071 321 001
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам