1 / 4
НОВО !!!!! ОРБИТРЕК DIADORA NOWA CROSS MODEL 2021G.
33.500 МКД
Цената е фиксна
18.01.2022 22:51

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

НОВО !!!!! ОРБИТРЕК DIADORA NOWA CROSS MODEL 2021G.
ЦЕНА ПРОМОТИВНА: 33500ДЕН. ОРГИНАЛНА ЦЕНА: 575,00 €
Нова Крос, новиот орбитрек за елиптици од фитнес-линијата Diadora, идеален производ за целото семејство, овозможувајќи целосен тренинг што истовремено влијае на рацете, нозете, стомачните делови и задникот.
Достапен модерен компјутер, електронски прилагодлив на 16 нивоа на напор, го изразува отпорот во вати и е опремен со 20 програми за обука: отпор, цел, HRC, постојани вати и 4 кориснички програми за индивидуализирање; нема недостаток на рачно мерење на срцето, пресметка на масната маса и поддршка за вашиот таблет или паметен телефон.
Потпирачите за нозе се прилагодуваат на 3 нивоа за да им понудат максимална удобност на корисниците од различна висина.
Nowa Cross е опремен со транспортни тркала и поддржува максимална корисничка тежина од 130 кг.
Бренд Дијадора
Електромагнетна отпорност
Регулирање на електромагнетни напори 16 нивоа изразени во вати
Прилагодување на управувачката лента Да
13 х 6 см позадинско осветлено ЛЦД компјутер
Поддршка на таблетите Да
Функции на компјутерот Време, брзина, растојание, калории, отчукувања на срцето, вати
Програми за обука 20
Програми за издржливост 8
Програма Констант Ват 1
Кориснички програми 4
Целни програми 4
Програми за човечки ресурси 3
Рачно откривање на срцето Да
Програма за откривање масна маса Да
Висина на педалата Од 18 до 42 см
Патување со педали 70 см
Прилагодлив потпирач за нозе Да на 3 позиции
Транспортни тркала Да
Основни нозе за израмнување Да
Максимална тежина на корисникот 130 Kg
Димензии на производот 106 x 50 x 156 cm
Димензии на пакувањето 106 x 38 x 57 см
Бруто тежина 43,6 кг
Нето тежина 39,5 кг
2 години гаранција

Категорија: Спортска опрема и активности / Фитнес / Вежбање / Справи / Опрема / Елиптичен велосипед

Се продава од: Претпријатие

ALPE SPORT
Потврден огласувач
078359359
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам