1 / 5
PIONEER A-80
1 МКД
490 МКД
21.05.2022 19:31

Велес / Велес

TOP pojacalo na internet seuste se prodava po cena od 500 do 600e polovno.

ПИОНЕР А-80
Спецификации
Излезна моќност RMS: 2 x150 вати по канал во 8Ω (стерео) 2x220w na 4 omh RMS
Одговор на фреквенцијата: 5Hz до 100kHz
Вкупно хармониско изобличување: 0,003%
Фактор на амортизација: 80
Влезна чувствителност: 0,25mV (MC), 2,5mV (MM), 150mV (линија)
Однос на сигнал до бучава: 75dB (MC), 89dB (MM), 109dB (линија)
Излез: 150mV (линија)
Димензии: 420 x 150 x 420 mm
Тежина: 16,8 кг

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Marko
Потврден огласувач
075232628
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам