1 / 10
Печка на дрва со шамотни цигли - камин kamin pecka na drva
1.800 МКД
17.09.2022 22:29

Прилеп / Прилеп

Состојба на предмет
Нов

Се продаваат нови печки на дрва, идеални за топлење на една просторија до 35м2.

Печките загреваат брзо, во внатрешниот долен дел ѕидани се со шамотни цигли за да ја зачувуваат топлината.

Поставена е дебела решетка за жарта, а на горниот дел имаат плоча, можност за избор со отвор горе за дрва и без.

На предната врата имаат регулатор за воздух, а излезот за борија им е позади и е ф120мм(12см) стандард.

Во долниот дел имаат простор за чување на дрва, како и пепеларник.

Фарбани со огноотпорна црна мат боја 500 степени.

Испорака низ цела Македонија преку карго кое чини + 230 денари до врата.

Повеќе информации и фотографии на фејсбук страницата:

Продавница за скари и лимени производи - Prodavnica za skari
https://www.facebook.com/proizvodiodlim

www.skari.mk

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Камини

Се продава од:

Filip
Потврден огласувач
077915999
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам