1 / 1
POLEN so MED mesavina
850 МКД
Цената е фиксна
04.10.2022 09:00

Куманово / Куманово

ПОЛЕН И МЕД лековита мешавина - Пчеларник ДУКОВИ
078-300-612

Пчелиниот полен е меѓу најстарите познати додатоци во исхраната
Грчкиот лекар Хипократ,нарекуван татко на модерната медицина, го користел поленот како лековита супстанца од пред 2.500 години
Поленот е богат со витамини, особено Б витамини и содржи минерали ,елементи, амино киселини и ензими.
Во поглед на хранливите и лековитите својства, ПОЛЕНОТ врши :
зајакнување на имунолошкиот систем, контрола на телесната тежина, ослободување од алергиските симптоми, зголемување на силата, подобрување на сексуалната функција, подобрување на виталноста и издржливоста,забавување на процесот на стареење и продолжување на животот.
Пчелиниот полен врши зајакнување на имунолошкиот систем преку своите антиоксидантни својства.
Пчелиниот полен се сугерира да се уотребува како противдејство на влијанието на зрачењето и загадувачите од животната средина кои го ослабуваат имунолошкиот систем.
Пчелиниот полен често се користи од страна на спортистите за подобрување насилата,издржливоста, енергијата и брзината. Се вели дека помага мускулите да се опорават побрзо после вежбањето и да се зголеми менталната кондиција на човекот.
Потребно е околу два часа за пчелиниот полен да биде апсорбиран во крвотокот.
Чудесна мешавина од полен и мед : СЕ консумира на празен стомак три пати дневно. Доволно е само по една лажица.
Пчелен полен нема познати негативни интеракции со други лекови, витамини или суплементи.
ЦЕНА : 100 грама полен измешана во 1 кгр мед = 700,00 денари

Категорија: Храна и готвење / Здрава храна - Мед

Се продава од:

ВАЛЕНТИНА
Потврден огласувач
078300612
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам