1 / 12
Hidraulicen alat i oprema - HI-Force... za podiganje
1 МКД
28.03.2022 08:13

Карпош / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Алфатек ДООЕЛ Скопје е застапник за фирмата HI-Force за хидрауличен алат и опрема. Производствената програма на Hi-Force се состои од преку 1800 производи и вклучува многу различни и уникатни алати. Производите на Hi-force подлежат на најстрогите контроли и процедури за проверка на квалитет. Сите компоненти за производите на Hi-force се произведени во самата фабрика во Велика Британија и притоа се користи најсовремена опрема за нивно тестирање.
Алфатек како генерален застапник за производите на Hi-force, покрај производите, нивно одржување и сервис, нуди и специјализирана обука со сертификација за затегање на прирабнички и машински навојни споеви, како и обука за користење и ракување со алатот и опремата. На располагање имаме:
- хидраулични цилиндри
1 Капацитет од 4,5t до 1012t
2 Oд на клип од 6mm до 457mm
3 Цилиндри со шуплив клип
4 Алуминиумски екстралесни цилиндри
5 Цилиндри со безбедносен систем од
откажување
6 Цилиндри со единечно и двојно дејство
- Хидраулични пумпи
1 Рачни хидраулични пумпи
2 Електрични хидраулични пумпи
3 Пневматски хидраулични пумпи
4 Хидраулични пумпи погонувани од
бензински мотор
- Системски компоненти
1 Хидраулични црева
2 Хидраулични масла
3 Инструменти за мерење притисок
4 Распоредници за контрола на проток
5 Приклучоци, спојки, адаптери, вентили
- Хидраулични дигалки
1 Компактни дигалки (алуминиумски, челични
и со шуплив клип)
2 Конвенционални шише-дигалки
3 Комбинација глава-палец дигалки
4 Машински дигалки
- Момент клучеви
1 Рачни момент клучеви и мултипликатори
2 Пневматски мултипликатори
3 Ударни клучеви (пневматски пиштоли)
4 Хидрауличен момент клуч – со четворка
приклучок
5 Хидрауличен момент клуч – со шестоаголна
касетка
6 Шестаголни приклучни касетки (метрични и
инчни)
7 Клуч за контра потпирање
8 Пумпи за момент клучеви
- Истегнувачи на завртки
1 Истегнувачи на завртки (метрични и инчни)
2 Истегнувачи на завртки со повратна пружина
3 Подводни затегнувачи на завртки
4 Воздушни и рачни пумпи за затегнувачи
5 Навртки, црева и други додатоци
6 Bolt Right - софтверска програма за прецизни пресметки
- Хидротест пумпи
1.Рачни хидротест пумпи
2 Воздушни хидротест пумпи со стандарден и висок проток
Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Производство и Индустриска Опрема

Се продава од:

Alphatech
Ул. Никола Парапунов, бр.41 (Макотекс, зг. 5/III/59)
Потврден огласувач
078206668 / 070330584/ 071371326
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам