1 / 9
3d skener detektor za metal zlato
1 €
Цената не е фиксна
03.08.2021 17:09

Македонска Каменица / Делчево

Состојба на предмет
Нов

Комбинација на два уреди: магнетометар и акуметар. Детекторот нуди графичко скенирање на земја и гео-електрично мерење.
Гео-електрично мерење, се дефинира правоаголно подрачје за скенирање со поставување на 4 електроди во земјата. Со мерење на отпорноста на земјата и неговите варијации, може да се лоцираат простории, тунели или бункери на големи длабочини.
Магнетометар или графичко мерење. Измерениот терен ќе биде зачуван во уредот или да се прикажат директно на екран. Зачуваните податоци во меморијата на уредот можат подоцна да се пренесат на компјутер и со софтвер Visualizer 3D, мерењата можат да се анализираат и да се одреди положбата и длабочината на предметите.
Може да се купи и само магнетометар за графички приказ.

Погледнете ги и другите модели: www.minelab.mk

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Останато

Се продава / Можна е замена од:

Napsterce
Потврден огласувач
078414969
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам