1 / 1
ASUS VivoStick PC TS10
5.000 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

15.05.2023 21:21

Карпош / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Производител:

ASUS

Xaрд диск HDD:

< 60 GB

РАМ Меморија:

2 GB

Модел на процесор:

Останато

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

17 инчи и поголеми

Мал пренослив компјутер, нов не користен воошто во кутија не отворен. Идеален медиа центар, совршен за патувања, наместо лаптоп, само го приклучувате на телевизор и може да сурфате, да гледате видеа или Netflix/HBO/Disney+/Hulu и тн.
Капацитет на лаптоп во уред малко поголем од еден USB стик.

Конфигурација:
ASUS VivoStick PC TS10 (Windows 10 64bit)
Mini PC Intel Atom x5-Z8350 Quad Core 1.44GHz 1.92GHz)
Memory 2GB RAM
Storage 32GB eMMC
Wireless Data Network 802.11 a/b/g/n/ac
Bluetooth V4.1
Side I/O Ports: 1 x Micro USB (For Power Only) 1 x USB 3.0
1 x USB 2.0
1 x Audio Jack(s) (Mic/Headphone Combo)
1 x HDMI Output
Power Supply 18 W Power adapter
Dimensions 135 x 36 x 16.5 mm (WxDxH)
Color Black

https://www.asus.com/Displays-Desktops/Mini-PCs/All-series/VivoStick-PC-TS10/

https://setec.mk/index.php?route=product/product&product_id=48175

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

IS7
Потврден огласувач
075572221
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам