1 / 10
Se prodava kuka kukja куќа
50.000 €
Цената е фиксна
07.11.2022 22:29

Битола / Битола

Број на соби:

7

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Дрва

Дворна површина:

140 m²

Тип на домот:

Половина куќа

Состојба:

Стара

Опрема:

Наместен

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

2

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

1 Гаража

Ориентација:

Југ

Адреса:

Gavrilo Radomir 44a

Vkupna povrsina na plac 232.76 m2
Dve kukji, prviot objekt e polovina kukja (prizemje i prv sprat) vertikalna podelba so dzid, poseben vlez i
ograda, prizemjeto e 42 m2 i prv sprat 41 m2 - stara gradba.
Vtoriot objekt e samostoen - kukjarka na prizemje so vnatresna povrsina 50m2, relativno nova gradba.
Dvorna povrsina 140 m2

Na 50 metri od fakultetot za informaticki i komunikaciski tehnologii Bitola, 5 min pesacenje od centar. Ulica Gavrilo Radomir broj 44a

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Kiril
Потврден огласувач
071348301
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам