1 / 1
AGREGAT GENERATOR 8 KVA DIZEL GJD8000H3
По Договор
11.01.2021 11:28

Бутел / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Работен тип - Стартер, Електричен старт
Капацитет на масло (L) 1,7
Моќност при подготвеност (kVA) 8
Потрошувачка на гориво (gxkW/h) 242
Главна моќност (kVA) 7 Нето Кг 120
Фреквенција (Hz) 50
Димензии (ДхШхВ) 720/492/655 mm
Ампери 12.6 Сертификати TUV, CE, EUII, GS, GSA, EPA, ETL, ISO 9001
Фази 3
Напонска регулација АVR
Ниво на звучен притисок 75 DB
Мотор HP / rpm 13HP/3000
Напон (V) 220/380
Мотор модел 192FАE
Капацитет на гориво (L) 13.5

Категорија: Дом и Градина / Потреби за домаќинство / Агрегати

Се продава од:

Tempo
Потврден огласувач
075 217 016 / 076 235 577
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам