1 / 11
Вила со стаклена градина наместена и опремена
62.000 €
11.01.2021 16:19

Штип / Штип

Број на соби:

4

Квадратура:

115 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

4100 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Наместен

Година на градба:

2017

Година на реновирање:

2018

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

Горни Бунар

Се продава Вила наместена со земјиште (пластеник) стаклена градина опремена со цистерна 50 тона, магацин за ѓубре 2 тона, систем капка по капка се автоамтизирано и функционално.
Земјиштето е со две парцели, 1824 м2(нива) и 2280 м2(граджено неизградено) и се наоѓа во местото Горни Бунар, веднаш после градските гробишта, земјата се води како градежно неизградено земјиште, додека во моментот се работи како земјоделско, пола пластеници пола нива со систем капка по капка.
Вилата е 115 м2 нова градба, наместена и опремена за живеење, (сеуште се живее во неа), на две нивоа,
приземје: дневна, кујна и тоалет, (комплетно опремени и наместени)
спрат: Две спални соби и балкон, (наместени)
Имотот има имотен лист за станбениот објек и за земјиштето, се продава поради иселување.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам