1 / 1
МЕД СО ТААН
700 МКД
Цената е фиксна
29.06.2022 14:24

Битола / Битола

Состојба на предмет
Нов

Pčelarnik DUKOVI
Naračka na tel:078300612

🐝Таан и мед🐝
🐝заедно како лек
Таанот и медот во комбинација го зајакнуваат имунитетот, ја намалуваат желбата за слатки, лекуваат стомачни проблеми и се исклучително благотворни во случаите со гастритис, колитис и чир
Мешавината од таан и мед е одличен извор на железо, магнезиум, калциум, манган, омега 3 и 6 масни киселини… е одлична ризница на здравјето.
Се препорачува да се консумира наутро на празен стомак.
Покрај тоа, оваа мешавина ги зајакнува коските, ги стимулира менталните активности, ја зголемува физичката издржливост и го подобрува квалитетот на здравјето на косата и kožata

Висока содржина на протеини , незаситени масни киселини и калциум.

Мед и таан – неверојатно здрава комбинација која по својот единствен вкус многу потсетува на алва.
Таанот содржи многу витамини и минерали кои го зајакнуваат имунитетот,
го намалуваат холестеролот,
го нормализираат крвниот притисок
помагаат при бронхијални заболувања.
Комбинацијата од мед и таан ги има истите лековити својства, помага и при кашлица, анемија, главоболки, ги чисти крвните садови, а може да се користи и како вкусен и здрав десерт.

Категорија: Храна и готвење / Здрава храна - Мед

Се продава од:

ВАЛЕНТИНА
Потврден огласувач
078300612
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам