1 / 12
Се издава Стан до оу Гоце Делчев
150 €
05.02.2021 13:00

Штип / Штип

Број на соби:

2,5

Квадратура:

60 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Дрва

Дворна површина:

50 m²

Тип на домот:

Двo-семејна куќа

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Наместен

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југ

Адреса:

15-Ти Корпус 12А

Се издава спрат од куќа, наместен 60м2, со посебен влез и посебен двор, веднаш до основното училиште Гоце Делчев.
Спратот е комплетно наместен со сите потребни елементи за живеење и е со следниов распоред.
Распоред:
Ходник (палакари)
тоалет (када и перална),
спална со два одделни кревети(телевизор и музички систем, греење радијатор),
дневна соба со кујна (Тросед, телевизор, фрижидер, ел. шпорет, шпорет на дрва, голем покриен балкон).
До куќата има пристап со кола, место за паркинг, на само 5 минути од трговскиот центар во Штип.
Местото е погодно и за студенти и за фамилија.

Услови за изнајмување:
– Куќата е изнајмува на период најмалку од една година
– При издавање се наплаќа наем за два месеци (еден за наем еден за депозит)
– Сметките за струја, интернет и вода се на товар на наемникот и се плаќаат месец за месец на сопственикот
– Сите штети во станот ги подмируваат станарите.
– Дефектите од природен карактер со станот ги средуваме ние со ваш повик.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам