1 / 4
Detektor na napon
299 МКД
21.04.2023 10:17

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

Инструментот се користи за детектирање - присуство на напон во вашиот кабел или штекер. Неопходна алатка за секој што работи со електрична енергија. Идеално за тестирање на наизменични кабли, прекинувачи, wallидни приклучоци, разводни кутии, осигурувачи итн.

✔️ Напојување: 2 x 1,5V AAA батерии.
✔️ Мал и компактен дизајн на пенкало за лесно носење
✔️ Допрете ја жицата со врвот на пенкалото. Ако свети црвениот индикатор, тоа значи дека постои напон. Открива напон без метални конта.
✔️ Чистење: исчистете со влажна крпа.

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Konektori za Zici

550 МКД

Set gumeni futroli za zastita na zici

299 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам