1 / 1
Респираторна маска FFP2 - пакет од 10 пакување
500 МКД
16.02.2021 21:14

Куманово / Куманово

Состојба на предмет
Нов

Респираторна маска FFP2 - пакет од 10 пакување Кои маски штитат од вируси? Со перформанси на филтерот од ≥ 94%, маските од следниве стандарди се погодни за заштита од вируси како што е коронавирусот: FFP2, N95, KN95, P2, DS Со перформанси на филтерот од 99%, маските FFP3 нудат уште подобра заштита од типовите споменати погоре. Произведено: 2020 година Рок на траење 2025 година Маска за прав FFP2 NR, модел HSD-CO3V (30-330) е маска за уста со вентил, наменета за еднократна употреба. Маската е изработена од полипропилен, мекиот внатрешен слој обезбедува оптимална удобност. За добро вклопување на лицето, маската е прилагодена на контурите на лицето и има претходно обликувано парче од носот. Вентилот ја зголемува дишењето. Без латексните прицврстувачки гуми овозможуваат рамномерна распределба на притисокот на вратот, лицето и главата. Член HSD-CO3V, FFP2 NR (30-330) ве штити од цврсти и течни честички на штетни материи и е тестиран и заверен според Европската регулатива (ЕУ) 2016/425 и EN149: 2001 + A1: 2009, FFP2 NR.

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Медицински материјали / Медицински производи

Се продава од: Претпријатие

Valoo dooel
Потврден огласувач
072264602
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам