1 / 6
gta 5 za pc 65gb
500 МКД
Цената е фиксна
19.01.2022 17:16

Автокоманда / Скопје

Состојба на предмет
Нов

GTA 5 Minimum PC Requirements List
Operating System: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Processor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz
Memory: 4GB
Video Card: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)
Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
HDD Space: 65GB

GTA 5 Best PC Requirements List
Operating System: Windows 10
Processor: Intel Core i7 10th Gen chipset / AMD AMD Ryzen 7 3700X 8 Cores up to 4.4GHz 36MB Cache AM4 Socket
Memory: 16GB DDR4 RAM
Video Card: Zotac GeForce GTX 1050 Ti 4GB
Sound Card: 100% DirectX 10 compatible
SSD: 128GB

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / PC Игри и Видео игри / ПС игри

Се продава од:

Тодор
Потврден огласувач
077934188
Испрати Е-маил до огласувачот

CALL OF DUTY: WWII SHADOW WAR [+MULTIPLAYER] call of duty

800 МКД

E FOOTBALL PES 2021 pes 2021 za kompjuter

500 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам