1 / 6
Zvucnici -Horni , Vifa ,Scan speak drajveri
1 €
Цената не е фиксна
19.09.2022 08:27

Скопје Центар / Скопје

Се продаваат пар експоненцијални Хорни (Back Loaded horn - BLH)изработени со квалитетни дарјвери
Vifa двопрстенест високотонец и
Scan Speak 6,5 инчен мидбас ,
Уникатни и звучно високо квалитетни кутии.
Осетливост 92 db
Точка на сечење на скретницата 2,5 килохерци
Номинална импенданса 6 ома ( не паѓа под 3,8 ома )
стрмнина на одвојување на скретницата 12 дб по октава

Може да се слушнат по договор и со ваша опрема ако сакате.

Може и замена за аудио опрема (за замена цената е повисока)
Цена по договор

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Звучници

Се продава од:

Ицко
Потврден огласувач
078308531
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам