1 / 5
DIGIYALEN VOLTMETAR I AMPERMETAR ZA DC STRUJA
450 МКД
Со вклучен ДДВ
02.06.2022 16:44

Куманово / Куманово

Спецификации:
Екран: LED дигитален 0,28 "
Работен напон: DC 4 ~ 30V
Измерете го напонот: DC 0 ~ 100V
Измерете ја струјата: 0 ~ 10A
Стапка на освежување: ms300ms / пати
Точност на мерењето: 1% (digit 1 цифра)
Минимална резолуција (А): 0,01А
Работна струја: <20mA
Работна температура: -10 до 65 ° c
Работна влажност: од 10 до 80% (без кондензација)
Големина: 48мм х 29мм х 21мм
Пресек на монтирање: 45,5 mm x 26 mm

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Електрична и електронска опрема

Се продава од:

Oglasnik
Потврден огласувач
079280009
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам