1 / 11
Се продава куќа во Црниче со Имотен лист
350.000 €
Цената не е фиксна
02.06.2021 09:46

Скопје Центар / Скопје

Број на соби:

6

Квадратура:

410 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Друго

Дворна површина:

200 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

1990

Година на реновирање:

2010

Број на балкони:

3 Балкони

Број на бањи:

3

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

3 Паркинг места

Ориентација:

Запад

Адреса:

ul. Rilski Kongres

Се продава куќа во Црниче , приземје и спрат (СО ИМОТЕН ЛИСТ) од 167 м2 на
ул.Рилски конгрес 48. Куќата е централно поставена на плац од 410 м2.Данок се плаќа на
227 м2 во што е вклучена и гаража за две возила и 3 подрумски простории.Има можност
за доградба и надградба П +2+ поткровје со вкупна бруто површина од 690 м2( од
условите за градба).
Поради поставеноста на сегашните гаражи може да се добие простор за гаражи под
целиот плац без да се губи во добиената катност.(П+2+поткровје).
Се наоѓа во многу мирна средина и во доста добро соседство.
Куќата има дозвола и за градба со маркица П+2 +поткровје.
Има поглед кон град Скопје и се наоѓа на локација со доста чист воздух.

Цената е 370.000 евра

Контакт телефони:
078287480 Надица
072304280 Татјана

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Tatjana
Потврден огласувач
072304280
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам